WAKACJE - WŁOCHY - Riwiera Adriatycka i nie tylko - relacje.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ruwado
    RS
    • 2009
    • 14883
    • Octavia IV (NX3)

    czyli to do kontaktu, a w to cudo wkładam wtyczkę lub złodziejkę/rozgałęziacz PL.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz

    • Yarwa
      Elegance
      • 2010
      • 915
      • BMW

      JAK nie masz problemu z angielskim to zadzwoń do hotelu albo google translator i napisz maila z pytaniem jakie gniazdka mają. Spytaj się czy mają typu schuko. Jak mają to takie jak nasze i nie będziesz sie drapał po głowie i zastanawiał. Generalnie tak jak ci napisałem jesli nie planujesz mieć wtyczek okragłych zotworem na bolec (uziemienie) to nie będziesz miał problemu. Nasze "płaskie wtyczki typu jak poniżej pasuja do tradycyjnych gniazdek włoskich rozstawem trzpieni.

      Komentarz

      • ruwado
        RS
        • 2009
        • 14883
        • Octavia IV (NX3)

        Podziękował. I ...... szerokości. Udanego wyjazdu.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz

        • czernobyl
          L&K
          • 2008
          • 1276
          • Octavia III (5E3)
          • BFQ 1.6 MPI 102 KM
          • BSE 1.6 MPI 102 KM
          • CZDA 1.4 TSI 150 KM

          temat przeczytany, wybieram się po raz pierwszy do Włoch (Chioggia) 30.06, oczywiście octavką - macie jakieś dobre rady dla kogoś, kto jedzie po raz pierwszy, żeby np. nie zapłacić mandatu przez głupotę czy też nie stracić godziny poprzez wybór złego pasa bądź jakieś remonty itp? Jadę Poznań-Berlin-Monachium-Innsbruck-Bolzano-Werona-Padwa-Chioggia.
          Stacje LPG mam dla pewności w dwóch nawigacjach - Google Maps oraz w Mapfactor Navigator (offline w razie czego), winietka na Austrię oraz Brenner wykupiona, dużo Euro w kieszeniach na fundusz autostradowy w ITA jest. Google pokazuje ~14h jechania - realne to? Powinienem być do 22, żeby się zameldować na miejscu, przewiduję wyjazd koło 5:00 rano, żeby mieć minimalny margines po wliczeniu przerw na tankowanie i takie tam.

          Ps. wracając do PL jadę prosto na Podkarpacie - czy trasa przez Słowenię i dalej Węgry/Słowację będzie OK? Trasę Balaton-Komańcza znam i jedzie się tam wg. mnie szybko i przyjemnie (tj. autostrady węgierskie do Miszkolca, potem SK przez Humenne i przejście w Radoszycach) - ale jak Słowenia? rozumiem, że winietę kupię spokojnie na granicy?

          Komentarz

          • Yarwa
            Elegance
            • 2010
            • 915
            • BMW

            A nie rozważałeś trasy przez Wrocław, później Czechy i Austria ? Ja się trochę obawiałem korków w okolicy Monachium a zwłaszcza Brenner i wybrałem w połowie wyjeżdżoną przez mnie trasę przez Czechy i Austrię. Fakt że miałbys kiepski odcinek Poznań - Wrocław ale przy wyjeździe o 4-5 rano problem zatłoczonej 5 znika (no i juz częściowo jest S5).
            Ze strony ASFiNAG możesz ściągnąć aplikację z korkami i kamerami w Austrii. Możesz po drodze sobie zweryfikować jak wygląda Brenner. Zawsze jakby był dramat możesz w ok. Rosenheimu (DE) zjechać ze swojej trasy i odbić na Salzburg, a następnie Villach i Udine (zobacz na mapie jak to wygląda). Dzięki temu mozna minąć Brenner w razie czego, a czasowo to jest podobnie. Poza tym Salzburg ładny jest i można w miłym otoczeniu przerwę obiadowa zrobić.

            Winietę w Słoweni kupisz na granicy. Ale bez problemu dojedzie do ciebie do 30.06 jak zamówisz jeszcze w tym tygodniu na tolltickets - nie będziesz zastanawiał się po drodze.

            Komentarz

            • czernobyl
              L&K
              • 2008
              • 1276
              • Octavia III (5E3)
              • BFQ 1.6 MPI 102 KM
              • BSE 1.6 MPI 102 KM
              • CZDA 1.4 TSI 150 KM

              Zamieszczone przez Yarwa Zobacz wpis
              A nie rozważałeś trasy przez Wrocław, później Czechy i Austria ? Ja się trochę obawiałem korków w okolicy Monachium a zwłaszcza Brenner i wybrałem w połowie wyjeżdżoną przez mnie trasę przez Czechy i Austrię. Fakt że miałbys kiepski odcinek Poznań - Wrocław ale przy wyjeździe o 4-5 rano problem zatłoczonej 5 znika (no i juz częściowo jest S5).
              Ze strony ASFiNAG możesz ściągnąć aplikację z korkami i kamerami w Austrii. Możesz po drodze sobie zweryfikować jak wygląda Brenner. Zawsze jakby był dramat możesz w ok. Rosenheimu (DE) zjechać ze swojej trasy i odbić na Salzburg, a następnie Villach i Udine (zobacz na mapie jak to wygląda). Dzięki temu mozna minąć Brenner w razie czego, a czasowo to jest podobnie. Poza tym Salzburg ładny jest i można w miłym otoczeniu przerwę obiadowa zrobić.

              Winietę w Słoweni kupisz na granicy. Ale bez problemu dojedzie do ciebie do 30.06 jak zamówisz jeszcze w tym tygodniu na tolltickets - nie będziesz zastanawiał się po drodze.
              Dzięki za wszystkie rady, trasę w zasadzie sprawdzam codziennie co tam się ciekawego pojawia w temacie korków; oczywiście sytuacja w sobotę (30.06 to właśnie sobota) zawsze wygląda nieco inaczej; warianty trasy przejrzę sobie jeszcze, liczę też na google maps on-line w trasie i jakieś szybkie porady na temat zmiany trasy w przypadku wykrycia korków

              Komentarz

              • ruwado
                RS
                • 2009
                • 14883
                • Octavia IV (NX3)

                Zamieszczone przez czernobyl Zobacz wpis
                macie jakieś dobre rady dla kogoś, kto jedzie po raz pierwszy, żeby np. nie zapłacić mandatu przez głupotę czy też nie stracić godziny poprzez wybór złego pasa bądź jakieś remonty itp? Jadę Poznań-Berlin-Monachium-Innsbruck-Bolzano-Werona-Padwa-Chioggia.
                Niemcy - ogień , Austria zgodnie z przepisami (kamery nad autostradami strzelają od tyłu, po ich minięciu). Włochy - zgodnie z przepisami.

                Zamieszczone przez Yarwa Zobacz wpis
                Winietę w Słoweni kupisz na granicy.
                potwierdzam

                Dobra navi z asystentem pasa i w drogę, bez nerwów.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz

                • czernobyl
                  L&K
                  • 2008
                  • 1276
                  • Octavia III (5E3)
                  • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM
                  • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                  Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                  Niemcy - ogień , Austria zgodnie z przepisami (kamery nad autostradami strzelają od tyłu, po ich minięciu). Włochy - zgodnie z przepisami.



                  Dobra navi z asystentem pasa i w drogę, bez nerwów.
                  również podziękował za porady.

                  BTW: w których krajach jest samoobsługa z LPG? DE na pewno, Austria się nie liczy (jedna stacja pod Innsbruckiem po trasie), a jak jest w ITA i SLO? Na Węgrzech na pewno nie ma samoobsługi i trzeba mocno pilnować, bo potrafią nabić 50L do zbiornika 53L nie zważając na terkoczący od dawna zawór

                  co do ognia w DE - 1.6 BSE i tak nie nadaje się do jechania powyżej 140km/h dłużej niż przeciętny manewr wyprzedzania - gotów byłbym jako pierwszy na forum osiągnąć zużycie oleju równe spalaniu paliwa wyrażone w litrach/100km

                  Komentarz

                  • ruwado
                    RS
                    • 2009
                    • 14883
                    • Octavia IV (NX3)

                    Zamieszczone przez czernobyl Zobacz wpis
                    1.6 BSE i tak nie nadaje się do jechania powyżej 140km/h
                    ale trochę dłużej można. Kiedyś w Cro śpieszyłem się z BiH w Medugorje na kolację - 160 - 180 szła przez ponad 170 km. Oczywiście moja poprzednia O I - 1.6 BFQ.

                    P.S. Na kolację zdążyliśmy - od Ravcy do Sopot (koło Biogradu na Morju)
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz

                    • PAOLO ESCO
                      RS
                      • 2009
                      • 6626
                      • Volkswagen
                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                      Pozdrowienia z Włoch dla wszystkich z OCP! Trasa rewelacyjna. Spokojnie bez korków. Dużo Polaków i Włochów. Upał ... niby 30 stopni a w Słońcu pewnie ponad 35. Jestem zjarany po 2 dniach jak prosiak.
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz

                      • PAOLO ESCO
                        RS
                        • 2009
                        • 6626
                        • Volkswagen
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        Tomcy, internet na 3 muszkieterów jest teraz darmowy przy restauracji, przy wejsciu nie ma - wymaga hasła. Kupiłem dziś włoską karte na 20 GB za 25 euro i mam problem z wi-fi z głowy.
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz

                        • Yarwa
                          Elegance
                          • 2010
                          • 915
                          • BMW

                          Mozna kartę z netem już kupić jak w każdym cywilizowanym kraju europejskim w jakiejś biedronce włoskiej itp. czy dalej jest cudowanie że tylko w punkcie u operatora ? Jakiś czas temu czytałem, że kupi się tylko u operatora i jakoś trzeba rejestrować.

                          Komentarz

                          • PAOLO ESCO
                            RS
                            • 2009
                            • 6626
                            • Volkswagen
                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                            Idziesz do operatora, mowisz że chcesz pre-paid SIM, dajesz dowód, podpisujesz kwitek że dostałeś kartę, płacisz, operator uaktywnia kartę, wkładasz kartę do telefonu i masz neta.
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz

                            • Maicroft
                              Moderator
                              S_OCP MemberModeratorr
                              • 2004
                              • 25757
                              • Audi

                              Jedziecie na urlop to 2GB ktore wiekszosc operatorow daje w roamingu do krajowych ofert to za malo ??
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz

                              • PAOLO ESCO
                                RS
                                • 2009
                                • 6626
                                • Volkswagen
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                Mi 2 GB starczy ale dzieciakom nie...
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz

                                • Yarwa
                                  Elegance
                                  • 2010
                                  • 915
                                  • BMW

                                  Tsa. Tu jest problem. 2gb to potrafia zajechac podczas dojazdu na wakacje ogladajac youtuba

                                  Komentarz

                                  • ruwado
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 14883
                                    • Octavia IV (NX3)

                                    Ja tam nie kupuje netów na wakacjach. mam to co mam u operatora, w hotelu jest Wi Fi - i ma wystarczyć to co jest. To są wakacje. Trzeba się oderwać od rzeczywistości. Są navi w telefonie - off line, mapy papierowe ostateczności. W razie sytuacji awaryjnej - dopłacę. Ale urlop - to nie siedzenie w necie - nie to jest priorytet. Jeśli tak ma byc - to mam w domu bez limitu i w kraju duzy zapas - nie muszę wyjeżdżać, żeby nabijać kilo, mega, tera - bajty.
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz

                                    • ruwado
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 14883
                                      • Octavia IV (NX3)

                                      Czy faktycznie w ITA jest dziko z tankowaniem na bocznych drogach i w nocy? Albo sam automat, albo obsługa i drożej jeżeli jest obsługa? A przy autostradach jest tak jak w innych krajach? Tankuję i płacę w kasie, czy te same afrykańskie zasady?
                                      pozdrawiam - Darek

                                      Komentarz

                                      • PAOLO ESCO
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 6626
                                        • Volkswagen
                                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                        No w nocy to tylko w dużych miastach i na autostradzie zatankujesz. W małych stacje często pozamykane lub masz stacje z automatami. Jak leje Tobie obsługa to masz doliczane 10-20 centów...do litra
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz

                                        • czernobyl
                                          L&K
                                          • 2008
                                          • 1276
                                          • Octavia III (5E3)
                                          • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM
                                          • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                          pytanie o parking: czy jest w Mestre jakiś sensowny i tani parking dla osobówki w (rozległym) pobliżu przystanku tramwajowego bądź autobusowego? Na Wenecję mam plan zakupu biletów całodziennych po 20 euro, by móc do oporu popływać po kanałach, ale najpierw gdzieś trzeba zaparkować. Oczywiście pod uwagę biorę też parking Tronchetto w samej Wenecji - 21E/doba.

                                          Komentarz

                                          • ruwado
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 14883
                                            • Octavia IV (NX3)

                                            Ja zamierzam zaatakować od Punta Sabioni. Mam bliżej i podobno 5 EUR za dzień.
                                            pozdrawiam - Darek

                                            Komentarz

                                            • Big Wojtek
                                              Rider
                                              • 2010
                                              • 440
                                              • Hyundai

                                              Pytanie właściwie do Paolo Esco ale piszę na ogólnym.może ktoś odpowie. Czy w Commachio mozna gdzieś zjeść pizze już od godziny 13-14.?

                                              Komentarz

                                              • ruwado
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 14883
                                                • Octavia IV (NX3)

                                                Zamieszczone przez Big Wojtek Zobacz wpis
                                                Czy w Commachio mozna gdzieś zjeść pizze już od godziny 13-14.?
                                                to chyba w całej ITA zasadne pytanie?
                                                pozdrawiam - Darek

                                                Komentarz

                                                • Big Wojtek
                                                  Rider
                                                  • 2010
                                                  • 440
                                                  • Hyundai

                                                  No niby zasadne ale ja jutro będę w Commachio a Paolo to miasto zna.

                                                  Komentarz

                                                  • PAOLO ESCO
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 6626
                                                    • Volkswagen
                                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                    Tak, zjesz pizzę w małej pizzerii niedaleko centrum, przy wieży...znajomi tam w sobotę o tej godzinie jedli i jutro też do Commachio jadą i też na pizzę. Zresztą w Comachio jest spory wybór pizzeri.
                                                    Big Wojtek na jakim campingu jesteś?
                                                    Ostatnio edytowany przez PAOLO ESCO; 5404.
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...